polydor sextet

POLYDOR JAZZ SEXTET dává na vědomí, že příští vystoupení bude 28.3. v Mladé Boleslavi v Domě kultury na akci Jazzové Jaro.

 
 

Jiří Polydor - piano

V minulosti byl dlouholetým členem legendárního Classic Jazz Collegia, s nímž podnikl mnohá turné po Evropě (Holandsko, Španělsko). Později byl několik let klavíristou Klikarova Originálního pražského synkopického orchestru, s nímž nahrál např. album Walking and Swinging (1997). Na dalším albu OPSO doprovodil Jiřího Suchého, s nímž posléze (2003) natočil, tentokrát již jako člen The Hottentots Orchestra, ještě další CD. S renomovanými britskými hudebníky (trumpetista Danny Illeto, zpěvačka Fiona Duncan) se účastnil angažmá ve Švýcarsku, v Berlíně doprovázel bývalého člena Armstrongových All Stars, klarinetistu Joe Muranyiho. V posledních letech vystoupil též se zpěvačkou Petrou Ernyeiovou na festivalech ve Velké Británii (Bude, Keswick).

Jako speciální host často s Polydor sextetem vystupuje JAROMÍR "JERRY" ŠENFLUK, klarinetista s bohatými zkušenostmi ze svého druhého domova v Anglii a v Berlíně, kde je mj. leaderem souboru Capital Swing.